Akcie Cyprus Airways budou vyřazeny z burzy

03.01.2015 - EvropaKyperská burza cenných papírů sídlící v hlavním městě Nicosii včera oznámila, že s platností od 13. ledna budou vyřazeny z obchodování akcie Cyprus Airways. Podle burzy kyperský dopravce nezveřejnil finanční výsledky za roky 2012, 2013 a za první pololetí roku 2014. Nesplněním těchto důležitých povinností vystavila společnost podle burzy investory riziku.

Cyprus Airways - Airbus A320
Letoun Airbus A320 společnosti Cyprus Airways na letišti v Larnace (foto: Tis Meyer/Wikmedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Cyprus Airways procházejí v posledních týdnech jednou z nejtěžších krizí ve své historii a podle zpráv řeckého a kyperského tisku hrozí aerolinii zastavení provozu. Od loňského února prošetřuje Evropská komise (EK) státní pomoc aerolinii ze strany státu. Případně rozhodnutí EK o nelegálnosti státní podpory by bylo pro Cyprus Airways likvidační. Kvůli rizikům souvisejícími s rozhodnutím EK odstoupily z letošní privatizace státního podílu v Cyprus Airways všichni vážní zájemci.

Společnost letos zmenšila svou flotilu na šest letadel a nedávný záchranný plán počítá s další redukcí na pouhé tři letouny. Aerolinie rovněž prodala své sloty na londýnském letišti Heathrow a lety přesunula na Stansted. Cyprus Airways rovněž nedávno odprodala kyperské vládě své logo, stylizovanou podobu muflona kyperského.

Témata