Air France zahájily provoz nové linky na Zanzibar

23.10.2021 - EvropaLetecká společnost Air France zahájila v pondělí 18. října pravidelné lety na ostrov Zanzibar v Tanzánii. Nové spojení vzniklo prodloužením stávající linky do Nairobi v Keni. Odlety z pařížského letiště Charlese de Gaulla jsou dvakrát týdně vždy v pondělí a v pátek. Všechny lety mají v obou směrech mezipřistání v keňském hlavním městě.

Francouzský dopravce na linku do Nairobi a Zanzibaru nasazuje letoun Boeing 787-9 Dreamliner, který má 30 sedadel v business class, 21 v premium economy a 225 míst v ekonomické třídě.

Zahájení provozu nové linky na mezinárodním letišti v Zanzibaru (foto: Air France)

Zanzibar je jednou ze čtyř nových dálkových destinací v zimním letovém řádu Air France. Dalšími novinkami jsou Maskat, Colombo a Banjul. Společnost reaguje na změny způsobené pandemií koronaviru a více se zaměřuje na turistické destinace.

Nová linka Air France je v současnosti jediným přímým leteckým spojením mezi Paříží a tímto ostrovem v Indickém oceánu. Z evropských leteckých společnost na Zanzibar v současnosti dále pravidelně létají Edelweiss Air (z Curychu), Eurowings Discover (Frankfurt), KLM (Amsterdam) a SkyUp Airlines (z Kyjeva). Od začátku listopadu budou k dispozici opět pravidelné lety Turkish Airlines.

Témata