Zimní letový řád Air France nabídne 182 destinací

19.10.2021 - EvropaS postupným rušením cestovních omezení v některých zemích a obnovováním provozu navyšuje Air France svou kapacitu pro nadcházející zimní sezóně. Společnost bude létat až do 182 destinací, z nichž 87 bude dálkových a 95 na krátkých středních linkách. Francouzský dopravce rozšíří svou nabídku letů zejména do dovolenkových destinací.

Nový zimní letový řád Air France nabídne čtyři nové dálkové destinace: Zanzibar (2x týdně od 18.10.), Maskat (3x týdně od 31. října), Colombo (3x týdně od 1.11.) a Banjul (4x týdně od 1.11.).

Na Zanzibar prodlouží Air France svou stávající linku do Nairobi (foto: klimentgrozdanoski/Pixabay)

Společnost dále obnoví lety do destinací, které byly kvůli pandemii koronaviru pozastaveny. Jedná se o Fortalezu (Brazílie, 3x týdně od 22.10.), Mahé (Seychely, 2x týdně od 23.10.), Kapské Město (3x týdně od 31.10.), Hongkong (1x týdně od 5.11.) a Seattle (3x týdně od 6. 12.). Lety do Port-Louis (Mauricius) byly obnoveny již 5. října 2021, a to sedmkrát týdně.

V návaznosti na nedávné rozhodnutí americké vlády o zmírnění podmínek pro příjezdy Evropanů bude Air France postupně navyšovat svou kapacitu na letech do USA. Postupně do jedenácti destinací v USA - New York-JFK, Boston, Washington, Detroit, Atlanta, Chicago, Miami, Houston, Seattle, San Francisco a Los Angeles - bude vypravováno až 100 letů týdně.

Air France - Airbus A350-900 (foto: Air France)

Do března 2022 Air France očekává, že se díky navýšení frekvencí do klíčových destinací, jako je New York, Miami nebo Los Angeles, a také díky využití větších letadel dosáhne přibližně 90 % kapacity v roce 2019.

Air France rovněž posílí lety na Saint Maarten. Od 4. prosince bude společnost vypravovat z pařížského letiště Orly tři lety týdně na tento ostrov. Linka doplní spojení z letiště Charlese de Gaulla, která bude provozována desetkrát týdně. Saint Maarten se připojí destinacím jako Cayenne, Pointe-à-Pitre, Fort-de-France a Reunion, do kterých bude Air France létat z obou pařížských letišť.

Air France rovněž oznámila, že svou karibskou síť rozšíří o dvě nové linky. Z letiště Pointe-à-Pitre na ostrově Guadeloupe bude nově létat do Montreálu (2x týdně od 23.11.) a New Yorku-JFK (2x týdně od 24.11.).

Na střednědlouhých linkách bude zimní sezóna ve znamení zahájení komerčního provozu letadel Airbus A220. Air France od 31. října nasadí A220 na linky do Berlína, Madridu, Barcelony, Milána a Benátek, později v zimě pak do Boloně, Říma, Lisabonu a Kodaně. Více o novém Airbusu A220-300 Air France zde.

Kabina nového Airbusu A220-300 společnosti Air France (foto: Air France)

Air France dále nabídne dvě nové linky z letiště Charlese de Gaulla v Paříži, a to do Tenerife-North na Kanárských ostrovech (2x týdně od 1.11.) a do Rovaniemi v Laponsku (Finsko, 2x týdně od 4.12. do 5.3. 2022). Z pařížského letiště Orly společnost bude nově létat jednou denně do Berlína. Nová linka doplní lety provozované z Charlese de Gaulle.

Letní sezónní linky z Paříže-Charlese de Gaulla do Sevilly, Las Palmas, Palma de Mallorca, Tangeru, Fara, Djerby a Krakova budou provozovány i během zimní sezóny 2021/22.

V rámci své politiky nabízí Air France plně modifikovatelné letenky pro lety do 31. března 2022. Cestující mohou bezplatně změnit svou rezervaci nebo požádat o refundaci. V případě, že typ letenky neumožňuje vrácení peněz je vystaven kreditní poukaz. Cestující si rovněž mohou zkontrolovat platné cestovní omezení a doklady požadované po příletu do cílové destinace v online nástroji na adrese airfrance.traveldoc.aero.

Témata