Air France přidá do své sítě Banjul v Gambii

20.08.2021 - EvropaOd 1. listopadu 2021 bude letecká společnost Air France nově létat z Paříže do Banjulu, hlavního města Gambie. Nová linka bude provozována třikrát týdně letounem Airbus A330-200 s 36 sedadly v business class, 21 v premium economy a 167 v ekonomické třídě. Odlety z pařížského letiště Charlese de Gaulla budou vždy ve středu, v pátek a v sobotu. Spojení bude ve směru do Banjulu provozováno se zastávkou v Bamaku v Mali, zpáteční let pak bude operován bez mezipřistání.

Air France bude jediným leteckým dopravcem, který nabídne přímé lety mezi Paříží a Banjulem. Z evropských leteckých společností do Banjulu v současnosti létají Brussels Airlines, TAP Air Portugal, Vueling, TUI Airways, TUI Fly Netherlands, TUI Fly Belgium, Corendon Airlines a Turkish Airlines.

Air France již dříve oznámily, že v zimní sezóně 2021/22 zahájí pravidelné lety do dvou nových destinací v Africe. Od 18. října má francouzský dopravce začít létat do Zanzibaru v Tanzánii. Bude se jednat o prodloužení stávající linky do Nairobi. Druhou novinkou má být Maputo v Mozambiku, kam společnost plánuje létat přes jihoafrický Johannesburg. Zahájení letů původně plánované na 20. června bylo odloženo na 4. listopad 2021.

Témata