Air France pozastavuje pravidelné lety do Kyjeva

21.02.2022 - EvropaDalší západní leteckou společností, která přeruší pravidelné lety do Kyjeva, budou od úterý Air France. Společnost se tak rozhodla kvůli rostoucímu napětí a hrozbě ruské invaze na Ukrajinu. Francouzský dopravce létal v současnosti do Kyjeva jen dvakrát týdně s letouny Airbus A320/A321.

Air France - Airbus A321 (foto: Russell Lee/Wikipedia Commons -

Lety z Paříže do Kyjeva provozovala také španělská nízkonákladová aerolinie Vueling. Ta minulý týden oznámila, že spojení do ukrajinské metropole přerušuje nejméně do konce tohoto měsíce. Pokračovat v letech mezi Kyjevem a Paříží budou Ukraine International Airlines, které na trase létají denně s Boeingy 737-800, a nízkonákladový Wizz Air létající na pařížské letiště Beauvais.

Jako první přerušila své lety do Kyjeva minulý víkend nizozemské aerolinie KLM. Následovaly Vueling a o víkendu oznámily pozastavení letů také společnosti Austrian Airlines, Lufthansa a Swiss.

Ukrajinské společnosti se zase musejí vyrovnávat s postojem některých zahraničních vlastníků, kteří poté, co pojišťovny vypověděly pojistné krytí pro případné poškození letadel na Ukrajině, nařídily stažení pronajatých letadel mimo ukrajinské území. Společnost Bees Airline, kterou známe také z Prahy, tak přišla o všechny své Boeingy 737-800 a musely ji svými letadly vypomáhat jiné ukrajinské aerolinie.

Témata