Lufthansa Group přeruší lety na Ukrajinu

19.02.2022 - EvropaTýden po rozhodnutí společnosti KLM přerušit lety na Ukrajinu se dnes rozhodla k podobnému kroku také německá Lufthansa. Přeruší lety do všech ukrajinských měst s výjimkou Lvova, kam západní země v dnešních dnech přesouvají z Kyjeva své diplomatické mise. Děje se tak na popud zpravodajských služeb, které hovoří o rostoucím riziku možné ruské vojenské agrese vůči Ukrajině.

Rozhodnutí managementu Lufthansy o přerušení letů do ostatních ukrajinských destinací je platné od pondělí 21.2. a bude platit prozatím jeden týden do 28.2. Podobné nařízení převezmou i její dceřiné společnosti, včetně společností Austrian Airlines, Brussels Airlines, Eurowings a Swiss. Toto rozhodnutí německého dopravce navazuje na doporučení německého a rakouského ministerstva zahraničí, které dnes jako podobně jiné země (včetně České republiky) v posledních dnech vydaly svým občanům doporučení vyhnout se v nadcházejících dnech cestám na Ukrajinu. Svým občanům, kteří se již na Ukrajině nacházejí důrazně doporučují co nejrychleji zemi opustit.

Management Lufthansy plánuje bezpečnostní situaci na Ukrajině monitorovat a v případě potřeby nynější dočasné týdenní přerušení letů dále prodloužit.

Airbus A320-211 společnosti Lufthansa, únor 2010 (foto: Igor Dvurekov, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-3.0)

Témata