Air France po 10 letech obnoví dálkovou linku do Newarku

30.07.2022 - EvropaLetecká společnost Air France zahájí provoz na dálkové lince mezi Paříží a Newarkem, která doplní stávající spojení na letiště J.F. Kennedyho v New Yorku. Na letiště JFK bude Air France v zimním období vypravovat šest denních rotací obsluhovaných letouny Boeing 777 a Airbus A350. Další dvě denní rotace bude zajišťovat partnerská společnost Delta Air Lines.

Air France - Boeing 777-200 (foto: Air France)

Linka do Newarku bude provozována od 12. prosince 2022 každý den letouny Boeing 777-200 z pařížského letiště Charlese de Gaulla. Air France bude na trase konkurovat americké společnosti United Airlines. Z Paříže do Newarku dále létají společnost French Bee a La Compagnie, jejich odlety jsou však z letiště Orly. Podle dat OAG letům mezi Paříží a New Yorkem dominuje Air France, na kterou připadá 51,5 % nabízené kapacity.

Do Newarku společnost Air France v minulosti již létala. Provoz linky z Paříže byl ukončen v roce 2012. Francouzský národní dopravce se tak vrátí do Newarku po desetileté přestávce. Mezinárodní letiště Newark Liberty International leží ve státě New Jersey jen 23 kilometrů jihozápadně od newyorského Manhattanu.

Newark se stane v pořadí 13. destinací Air France ve Spojených státech. Letový řád francouzského dopravce počítá v zimní sezóně s pravidelnými lety do Atlanty, Bostonu, Chicaga, Dallasu, Detroitu, Houstonu, Los Angeles, Miami, New Yorku-JFk, San Francisca, Seattlu a Washingtonu.

Témata