Air France obnoví linku Orly – New York, bude opět létat do Denveru a Dallasu

06.02.2022 - EvropaSpolečnost Air France plánuje v nadcházející letní sezóně pokračovat v navyšování svých kapacit na linkách do USA. Od 27. března francouzský dopravce obnoví pravidelné lety z pařížského letiště Orly do New Yorku-JFK. Linka bude provozována jednou denně letounem Boeing 777-200. Do New Yorku tak budou Air France opět létat ze dvou pařížských letišť. Ze své hlavní základny na letišti Charlese de Gaulla bude Air France vypravovat do New Yorku až sedm letů denně.

Ve stejný den obnoví společnost také svou pravidelnou linku z Paříže-CDG do Dallasu. Ta bude v letním období provozována až pětkrát týdně letouny Boeing 787-9 Dreamliner.

Centrum amerického Dallasu (foto: ID 12019/Pixabay)

Od 4. května bude opět v provozu sezónní linka z Paříže do Denveru. Na té bude létat třikrát týdně rovněž Dreamlinery.

Dále společnost obnoví svou linku do Minneapolisu. Lety budou v provozu od 2. května pětkrát týdně s letouny Boeing 777-200.

Air France se znovuotevřením hranic USA pro zahraniční návštěvníky postupně obnovuje své lety do této země. V současnosti létá již do 11 amerických destinací, což odpovídá 90 % úrovně předcovidového roku 2019.

Air France - Boeing 787-9 Dreamliner (foto: Air France)

V letní sezóně pak Air France bude svými pravidelnými linkami obsluhovat 14 destinací v USA: Atlantu, Boston, Chicago, Dallas, Denver, Detroit, Houston, Los Angeles, Miami, Minneapolis, New York-JFK, San Francisco, Seattle a Washington. Celkem bude aerolinie vypravovat téměř 200 letů týdně do USA. V porovnání s letní sezónou 2019 to znamená navýšení kapacity o 20%.

Na letech z/do USA je k dispozici služba „Ready to Fly“, kterou Air France spustily vloni v červenci. Cestující si mohou nechat od společnosti ověřit a potvrdit, že mají všechna potvrzení potřebné pro svou cestu ještě před odjezdem na letiště. Pasažeři pak mají během svého odletu větší klid a vyhnou se opakovaným kontrolám v den letu. Air France postupně tuto službu zavádějí v celé své síti. V současnosti je k dispozici na 140 linkách s odletem z 80 letišť.

Témata