USA v listopadu otevřou hranice očkovaným cizincům

20.09.2021 - USA & KanadaPodle New York Times plánuje Bidenova administrativa uvolnit téměř rok a půl trvající omezení příjezdu do USA ze zemí EU ale i například Brazílie, Číny, Indie, Iránu a Jižní Afriky. S omezením cest z ciziny začala původně v roce 2020 Trumpova administrativa s cílem ochránit před nemocí obyvatelstvo USA. Tyto snahy, jak nyní víme, se bohužel minuly účinkem.

Polde koordinátora protiepidemické politiky Bílého domu, Jeffa Zientse, začnou USA v listopadu na své území pouštět plně naočkované turisty a další cizince. Ti budou muset předložit důkaz o očkování před nástupem do letadla a navíc do tří dnů po příletu předložit americkým úřadům negativním výsledek testu na koronavirus. V USA je pak již nečeká další jiné omezení jako například karanténa.

Americká administrativa chce tímto krokem podpořit domácí turistický průmysl. Nový záměr vítají především rozdělené rodiny a přátelé, kteří se mnohdy i déle než rok a půl nenavštívili. Pro letecký průmysl může být toto rozhodnutí zásadní vzpruhou, která pomůže výraznému růstu poptávky po transatlantických letech.

socha Svobody, září 2004 (foto: Derek Jensen, Wikimedia Commons)

Témata