Aeroméxico požádaly o ochranu před věřiteli

02.07.2020 - Latinská AmerikaLetecká společnost Aeroméxico tento týden požádala v USA o soudní ochranu před věřiteli. Mexický dopravce oznámil, že zahájil restrukturalizaci v souladu s tzv. kapitolou 11, která firmě umožňuje pokračovat v provozu. Podle ředitele společnosti Andrése Conese čelí celý letecký průmysl bezprecedentním výzvám v důsledku výrazného poklesu poptávky po letecké dopravě.

Aeroméxico - Boeing 787-8 Dreamliner (foto: U-95/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Aeroméxico chce fázi ochrany využít k posílení své finanční situace a k získání nových zdrojů financování a tím i posílení své likvidity. Podle Conese společnost nyní provede nezbytná opatření, aby mohla efektivně fungovat i v budoucnosti.

Společnost Aeroméxico stejně jako většina dalších leteckých společností po celém světě byla nucena omezit svůj provoz kvůli dopadům pandemie koronaviru. Aerolinie uzemnila část své flotily a soustředila se na zajištění nákladních letů.

Aeroméxico je dalším latinskoamerickou leteckou společností, která požádala o ochranu před věřiteli v USA. V květnu tak učinily LATAM Airlines a Avianca. Aeromexico chce využít soudní ochrany k posílení své finanční situace a k získání nových zdrojů financování.

Společnost Aeroméxico byla založena v roce 1935 a je považována za vlajkového dopravce Mexika. Její flotila se skládá z více než šedesátky letadel typů Boeing 737-800, Boeing 737-800, Boeing 737 MAX 8, Boeing 737 MAX 9, Boeing 787-8 a Boeing 787-9. Před vypuknutím pandemie koronaviru aerolinie létala do téměř 90 destinací v Latinské a Severní Americe, Evropě a Asii. V loňském roce Aeromexico přepravilo 20,5 milionů cestujících.

Témata