Aeroméxico obnoví lety na londýnské letiště Heathrow

19.02.2022 - Latinská AmerikaSpolečnost Aeroméxico bude od 1. dubna 2022 opět létat mezi Mexico City a Londýnem. Mexický dopravce se tak vrátí do Londýna po dvouleté přestávce vynucené pandemií koronaviru. Linka směřující na letiště Heathrow bude provozována pětkrát týdně letouny Boeing 787-8 Dreamliner s 32 sedadly v business class a 211 v ekonomické třídě. Cestující z Londýna budou moci pokračovat do více než čtyřicítky cílů v Mexiku.

Boeing 787-8 Dreamliner společnosti (foto: John Taggart/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Aeroméxico zahájily pravidelné lety do Londýna v roce 2012, když na lince nahradily společnost Mexicana. S obnoveným spojením do britské metropole bude Aeroméxico v letní sezóně provozovat celkem šest linek z Mexika do Evropy s kapacitou 90 tisíc sedadel měsíčně.

Z Mexico City společnost pravidelně létá do Amsterdamu (5x týdně), Madridu (12x týdně) a Paříže (5x týdně). Vloni v prosinci začala létat do Madridu také z mexických měst Guadalajara a Monterrey. Všechny linky jsou provozovány Boeingy 787 Dreamliner. V porovnání s dobou před vypuknutím pandemie Covid-19 tak chybí již jen linka z Mexico City do Barcelony.

Témata