Aeroméxico otevře dálkovou linku do Říma, rozšíří lety do Madridu

10.11.2022 - Latinská AmerikaMexické národní aerolinie Aeroméxico v příštím roce rozšíří svou síť o další cíl v Evropě. Od 26. března 2023 bude společnost nově létat na dálkové lince z Mexico City do Říma. Nová linka bude zprvu provozována třikrát týdně letouny Boeing 787-8 Dreamliner. Od začátku června 2023 pak je plánováno navýšení na pět letů týdně.

Díky dohodě o code-sharingu s ITA Airways budou moci cestující Aeroméxico pokračovat návaznými lety do dalších italských měst. Do Říma se Aeroméxico vrátí pravidelnou linkou po deseti letech. Společnost létala do italské metropole naposledy v roce 2009, kdy linku provozovala dvakrát týdně.

Boeing 787-8 společnosti Aeroméxico (foto: Eric Salard/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Společnost Aeroméxico dále oznámila, že v příštím roce navýší počet letů do Madridu ze současných 20 na 28 týdně. Mezi Mexico City a Madridem bude létat dvakrát denně. Na linkách z Guadalajary a Monterrey do španělské metropole zvýší počet letů ze tří na pět týdně. Všechny lety do Španělska budou provozovány Boeingy 787-9.

Podle Aeroméxico bude nabídka letů mezi Mexikem a Evropou největší v historii společnosti. Vedle Madridu a Říma budou další pravidelné linky přistávat v Amsterdamu, na londýnském letišti Heathrow a pařížském CDG. Celkem bude mexický dopravce vypravovat do Evropy 54 letů týdně. Jedinou destinací, která zatím nebyla obnovena, je španělská Barcelona.

Aeroméxico rovněž plánuje obnovení dálkové linky do Tokia, která byla zastavena po vypuknutí pandemie koronaviru v roce 2020. Letouny společnosti budou na tokijském letišti Narita opět přistávat od 25. března 2023.

Témata