AeroItalia otevře základnu ve Florencii, na příští rok plánuje dálkové lety

18.11.2022 - EvropaVedení nové italské letecké společnosti AeroItalia přemýšlí o další expanzi. Uvedl to italský server Travel Quatidiano zaměřený na novinky z oblasti cestovního ruchu. Podle serveru citujícího viceprezidenta AeroItalia Uga Calvosa společnost v prosinci otevře další základnu ve Florencii. V toskánském městě bude bázovat jeden Boeing 737-800 a možná také pronajatý ATR 72. Zprvu by chtěla společnost létat z Florencie čtyři pět destinací mezi nimiž bude londýnské letiště Heathrow.

V příštím roce by měla základnu v severoitalském Bergamu čekat velká expanze. Podle Calvosa požádala o sloty do 40 destinací, které budou operovány převážně z Bergama. Mělo by se z velké části jednat o cíle v oblasti Středomoří.

AeroItalia - Boeing 737-800 (foto: Colin Cooke Photo/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Podle Travel Quatidiano získává konkrétní obrysy také plán na zahájení dálkových letů. AeroItalia by chtěla provozovat letoun Boeing 787 Dreamliner. Vzhledem k dlouhým dodacím dobám letadel 787 společnost plánuje pronájem tohoto typu, s nímž by chtěla létat charterové lety do turistických destinací jako jsou Maledivy, Keňa nebo Kuba.

V současnosti AeroItalia provozuje tři Boeingy 737-800. Do konce letošního roku plánuje převzít další dva letouny tohoto typu. V roce 2023 má být dodán první Boeing 737 MAX 8. Společnost si začátkem tohoto měsíce pronajala od americké leasingové firmy Air Lease Corporation (ALC) celkem tři letouny 737 MAX. AeroItalia rovněž podle serveru jedná s rumunskou aerolinií Air Connect o pronájmu druhého ATR 72.

Témata