Aeroflot prodává letenky do zahraničí až na srpen

21.04.2020 - EvropaRuská letecká společnost Aeroflot prodává letenky na své mezinárodní linky na data až od 1. srpna 2020. Od tohoto dne nabízí Aeroflot rovněž letenky na svou pravidelnou linku do Prahy. Podle serveru Flightradar24 naposledy Aeroflot letěl na pravidelné lince z Moskvy do Prahy v sobotu 21. března.

Aeroflot - Airbus A330-200 (foto: Sergej Kustov/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Aeroflot zastavil všechny pravidelné a charterové lety do zahraničí 27. března na základě rozhodnutí ruské vlády, která ve snaze zabránit šíření epidemie koronaviru zakázala všechny komerční lety z/do Ruska. Následně 3. dubna vláda zakázala z obavy ze zavlečení nových případů do země i všechny repatriační lety.

Kvůli nejistotě, kdy bude tento vládní zákaz komerčních letů do zahraničí zrušen, se rozhodl Aeroflot prodávat letenky až od srpna. Aeroflot uvedl, že to však neznamená, že mezinárodní lety budou zrušeny až srpna.

Ruský prezident Vladimír Putin přislíbil podporu ruským společnostem podporu ve výši 23 miliard rublů (v přepočtu 310 milionů dolarů). Analytici si nejsou jistí, jestli tato podpora bude dostatečná, když lze očekávat po uvolnění opatření značný pokles zájmu o letecké cestování.

Témata