Aeroflot a Vietnam Airlines zahájily code-sharing

12.06.2019 - EvropaLetecké společnosti Aeroflot a Vietnam Airlines spustily code-sharing na letech mezi Ruskem a Vietnamem. Podle tiskové zprávy Aeroflotu zahrnuje dohoda jeho lety z Moskvy do Hanoje a Ho Či Minova Města a dále vnitrostátní spoje z Moskvy do Petrohradu, Ufy a Krasnodaru. U Vietnam Airlines se spolupráce týká vedle linky z Hanoje do Moskvy také vnitrostátních letů do Ho Či Minova Města, Phu Quoc a Nha Trangu.

Boeing 787-9 společnosti Vietnam Airlines (foto: Prenn/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Obě členské společnosti aliance SkyTeam se dohodly na code-sharingu v návaznosti na loňský podpis memoranda o strategické spolupráci obou dopravců. Vietnam Airlines oznámily, že své lety do přesunou z moskevského letiště Domodědovo na Šeremetěvo. To by mělo umožnit snadný transfer na lety Aeroflotu z jeho hlavního hubu.

Vietnam Airlines létají do Moskvy třikrát týdně letounem Boeing 787-9. Aeroflot létá denně z Moskvy do Hanoje a dvakrát týdně do Ho Či Minova Města. Na obě linky operuje ruský dopravce letouny Boeing 777-300ER.

Společnost Vietnam Airlines přepravila na linkách mezi Vietnamem a Ruskem od zahájení provozu před 25 lety více než 1,6 milionu cestujících. Rok od roku roste počet Rusů přijíždějících do Vietnamu. Podle statistik jsou Rusové na šestém místě mezi zahraničními návštěvníky Vietnamu a očekává se, že v příštím roce jejich počet vzroste na jeden milion ročně.

Témata