Značky, loga a domény Air Berlin jsou na prodej

14.02.2018 - EvropaVýprodej majetku zkrachovalé letecké společnosti Air Berlin postoupil do dalšího kola. Poté, co insolvenční správce Lucas Flöther rozprodal samotný letecký provoz a nabídl inventář aerolinie včetně červených čokoládových srdíček, přistoupil nyní k prodeji samotného jména a loga Air Berlin, zapsaných ochranných známek a registrovaných internetových domén.


(foto: Air Berlin)

Podle německého deníku Die Welt je na prodej přibližně 180 ochranných známek a zhruba tisícovka domén, které společnost vlastnila. Vedle samotného názvu a loga aerolinie jsou na prodej další zapsané značky a chráněná slovní spojení. Air Berlin získal řadu značek akvizicemi, například s převzetím letecké společnosti LTU získal v roce 2007 ochranné známky JustFly, airbistro či airdüsseldorf

Z portfolia domén je nejatraktivnější adresa airberlin.com, kterou společnost používala jako hlavní internetovou adresu. Podle Die Welt jsou například na prodej domény jako we-fly-europe.com, city-shuttle.com nebo mallorca-shuttle.com. K dispozici je také doména ichbineinairberliner.com užívající známou větu pronesenou americkým prezidentem J.F. Kennedym v roce 1963 při jeho projevu v tehdejším západním Berlíně.


V lednu zpřístupnila dražební firma v Essenu část inventáře Air Berlin, který byl na prodej v aukci (zdroj: Ruptly /YouTube)

Úplný seznam nabízených značek, ochranných známek a domén není veřejný a je k dispozici jen zájemcům, kteří podepíší prohlášení o důvěrnosti. Podle deníku Die Welt zaznamenala poradenská společnost Roland Berger zájem okolo 25 investorů. To ukazuje, že o tuto nabídku by mohl být slušný zájem. Díky výprodeji není zcela vyloučeno, že by pod značkou Air Berlin mohla být v budoucnu opět provozována letecká doprava.

Insolvenční správce Lucas Flöther nechtěl spekulovat o možných výnosech z tohoto výprodeje, nicméně uvedl, že očekává podstatný výnos. Ve své dřívější zprávě odhadl Flöther hodnotu internetových domén na nejméně 100 tisíc eur. Výtěžek z prodeje bude použit na splacení části překlenovacího úvěru ve výši 150 milionů eur poskytnutého německou spolkovou vládou.


Air Berlin - Airbus A330-200 (foto: Timo Breidenstein/Wikimedia Commons - Timo Breidenstein - GFDL 1.2)

Tomáš Hampl


Štítky: