Zemřel bývalý šéf Lufthansy Wolfgang Mayrhuber

03.12.2018 - EvropaV sobotu 1. prosince 2018 zemřel Wolfgang Mayrhuber, bývalý generální ředitel a předseda představenstva Lufthansy. Mayrhuber skonal po těžké nemoci ve věku 71 let. „Wolfgang Mayrhuber sloužil naší společnosti a formoval ji více než 45 let. My zaměstnanci Lufthansy mu děkujeme za skvělou službu společnosti. Naše myšlenky jsou nyní s jeho rodinou," uvedl Carsten Spohr, současný šéf Lufthansy.


Wolfgang Mayrhuber (foto: Lufthansa Group)

Mayrhuber nastoupil k Lufthanse v roce 1970 jako inženýr a pracoval v oblasti údržby motorů. Postupně prošel různými manažerskými pozicemi až byl v roce 1994 jmenován předsedou představenstva tehdy vytvořené Lufthansa Technik. Pod jeho vedením se společnost stala významným globálním hráčem v oblasti údržby letadel.

V roce 2003 byl jmenován předsedou představenstva a výkonným ředitelem Lufthansy. V roce 2005 mu byla prodloužena smlouva na dalších pět let. S tímto obdobím je spojeno převzetí leteckých společností Swiss, Austrian Airlines a Brussels Airlines a formování Lufthansy jako letecké skupiny Další prodloužení v roce 2010 odmítl a stal se předsedou dozorčí rady Lufthansy. V této funkci byl až do loňského září, kdy ze zdravotních důvodů odešel do důchodu.

Štítky