Z Karlových Varů budou létat chartery na Tureckou riviéru

04.02.2022 - Česká republikaCestovní kancelář Čedok nabídne svým klientům během letošní letní sezóny přímé charterové lety z Karlových Varů do turecké Antalye. Svými Boeingy 737-800 je zajistí letecká společnost Smartwings. Chartery budou létat jednou týdně vždy ve středu od 15. června 2022 až do konce září. Doba letu má být přibližně tři hodiny.

„Vzhledem ke zvýšené poptávce po dovolené v Turecku jsme se rozhodli v létě navýšit nejen kapacity pokojů, ale také přidat další odletové místo. Jako jediná cestovní kancelář budeme nabízet přímé lety z Karlových Varů. Vidíme velký potenciál u klientů z Karlovarského kraje, kteří nemusí letos cestovat na jiná letiště a naopak mohou pohodlně odletět přímo do Antalye,“ uvedl Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku.

Terminál pro cestující na letišti v Karlových Varech (foto: Letiště Karlovy Vary)

Čedok již zahájil prodej týdenních a dvoutýdenních pobytových zájezdů na Tureckou riviéru s odletem z Karlových Varů. Nabídka zahrnuje zejména čtyřhvězdičkové a pětihvězdičkové hotely s all inclusive. Pro rodiny s dětmi je ve vybraných hotelech nabídka zábavného programu s českými animátory.

„Plánované charterové lety do atraktivní turecké destinace Antalye jsou skvělou novinkou pro karlovarské letiště. Přinesou letišti kýžené oživení po covidovém zimním spánku a samozřejmě i velmi žádoucí finanční výnosy. Při plné obsazenosti letadel by šlo až o 2 800 odlétajících pasažérů. Věřím, že s podporou letiště i kraje si tato linka mezi obyvateli regionu najde své cestující a že je to začátek dlouhodobější spolupráce s Čedokem,“ řekla Alice Justina Undus, jednatelka Letiště Karlovy Vary.

Letiště v Karlových Varech přišlo se začátkem pandemie Covid-19 o svou jedinou pravidelnou linku, kterou provozovala ruská nízkonákladová společnost Pobeda na letiště Vnukovo v Moskvě. Linka byla provozována dvakrát týdně letouny Boeing 737-800. Vloni na podzim oznámila ruská aerolinie Nordwind Airlines zahájení letů do Karlových Varů. Na lince z Petrohradu měl létat jednou týdně Embraer 190 společnosti Ikar Airlines. K plánovanému zahájení letů před vánočními svátky však kvůli nové vlně onemocnění Covid-19 nedošlo. Nordwind Airlines uvádějí Karlovy Vary stále ve svém rezervačním systému, nicméně aktuálně nejsou v prodeji letenky na žádný termín.

Témata