Boeing společnosti SmartWings včera poprvé letěl z Karlových Varů do Antalye

16.06.2022 - Česká republikaVčera se uskutečnil první pravidelný charterový let z Karlových Varů do Antalye. Po příletu Boeingu 737-800 společnosti SmartWings jej čekala na letišti KLV tradiční vodní slavobrána na oslavu nové linky. Pro letiště na západě České republiky to byl velmi vzácný moment, neboť se aktuálně jedná o jedinou pravidelnou, byť sezónní linku.

Letadlo s registrací OK-TVX nakonec odstartovalo kvůli problémům s řízením letového provozu ve vzdušném prostoru České republiky s několika hodinami zpoždění. Místo v 19:05 nakonec až ve 21:51. Cestovní kancelář Čedok si Boeing 737-800 se 189 sedačkami objednala za podpory Karlovarského kraje u společnosti SmartWings. Spojení má být provozováno 1x týdně ve středy s příletem z Antalye v 18:15 a odletem z Karlových Varů v 19:05. Letenky na toto spojení nejsou u letecké společnosti SmartWings volně v prodeji, nýbrž jsou pouze součástí nabídky zájezdů CK Čedok.

středeční letiště KLV plné pasažérů čekajících na odlet do Antalye (zdroj: tisková zpráva společnosti Čedok)

Protože se tato regionální nabídka setkala u zákazníků CK Čedok s velkým ohlasem, hned první spoj letěl do Turecka vyprodaný. Navíc nabídka volných míst na letošní léto se na letecké zájezdy z Karlových Varů rychle tenčí. Na základě velkého zájmu zákazníků plánuje CK Čedok zajistit na příští léto pravidelné letecké chartery z Karlových Varů také na Krétu, na letiště v Heraklionu. Čedok plánuje spustit prodej leteckých zájezdů na příští léto do obou destinací z Karlových Varů již letos v srpnu.

uvítání nového pravidelného letního charterového spojení (zdroj: media kit společnosti Čedok)

Témata