Pobeda zahájila lety do Karlových Varů

17.02.2018 - Česká republikaRuská nízkonákladová společnost Pobeda dnes zahájila provoz na nové mezinárodní lince z moskevského letiště Vnukovo do Karlových Varů. Inaugurační let přivítala na karlovarském letišti slavobrána, přítomni byli zástupci vedení Karlovarského kraje, města Karlovy Vary, ruského konzulátu, hotelů a cestovních kanceláří. Prvním letem přicestovalo do Karlových Varů více než 180 cestujících a představitelů společnosti Pobeda, kteří obdrželi drobné dárky.

„Velmi mě těší, že se podařilo díky letecké společnosti Pobeda opět oživit nabídku leteckých linek karlovarského letiště a věřím, že si cestující tuto možnost navštívit nejen Karlovy Vary, ale i ostatní krásná lázeňská města a další místa v regionu, nenechají ujít. Letos chceme také navázat na úspěch sezónních letů do Taškentu a Tel Avivu,“ uvedl náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Martin Hurajčík. Připomeňme, že Karlovy Vary jsou vůbec první destinací společnosti Pobeda v České republice.

Nová linka je provozována dvakrát týdně letounem Boeing 737-800 pro 189 cestujících. Z moskevského Vnukova nová linka DP847 odlétá vždy v pondělí a v sobotu v 9:30 a na letišti v Karlových Varech přistává v 10:15. Zpět z karlovarského letiště startuje jako DP848 v 10:55 a v Moskvě přistává v 15:30 místního času.

V rámci letního letového řádu začínají ceny jednosměrných letenek na 4147 rublech včetně letištních poplatků, což je přibližně 1500 Kč. Tisková zpráva letiště v Karlových Varech uvádí, že do konce zimního letového řádu nabídne ruský dopravce nejméně 100 letenek za minimální tarif 499 rublů včetně poplatků, tedy v přepočtu přibližně za 180 Kč.

Nové spojení společnosti Pobeda doplňuje stávající linku ČSA z Karlových Varů na moskevské letiště Šeremetěvo. Ta je nyní během zimního období provozována jednou týdně vždy v neděli, letní letový řád 2018 pak počítá se dvěma lety týdně vždy ve čtvrtek a v neděli.

Tomáš Hampl


Štítky: