Wizz Air otevře základnu v Temešváru

13.08.2008 - EvropaNízkonákladová společnost Wizz Air otevře v březnu příštího roku základnu v rumunském Temešváru. Ta bude po hlavním městě Bukurešti a Kluži již třetí základnou v tomto východoevropském státě. Bázována zde budou v úvodní fázi tři letadla Airbus 320-200. Díky nové základně má získat zaměstnání zhruba stovka lidí zejména z řad létajícího personálu.

První lety do Temešváru ale Wizzair otevře ještě před otevřením základny. 17. prosince budou otevřeny linky z Londýna-Lutonu, Říma-Fiumicina a Dortmundu do Temešváru. Všechny tři linky budou létány třikrát týdně letounem Airbus A320. S otevřením nové základny od 11. března bude počet letů na každé lince navýšen na čtyři týdně.

Ve stejný den otevře Wizz Air nové spoje z Temešváru do pěti dalších destinací. Bude se jednat linky do Bergáma (3x týdně), Barcelony (3x týdně), Paříže-Beauvais (2x týdně), Valencie (2x týdně) a Benátek-Trevisa (3x týdně). Letenky na všechny oznámené linky z/do Temešváru jsou již nyní k zakoupení na internetových stránkách společnosti.

Wizz Air má velké plány v Rumunsku. Postupně chce rozšířit počet linek a stát se největší nízkonákladovou aerolinií v této zemi.

Témata