Wizz Air přidá desáté letadlo na základnu v Tiraně

08.12.2022 - EvropaNetrvalo dlouho a od zjištění, že letecká společnost Wizz Air potichu zrušila zřejmě některé málo rentabilní spoje se objevila první indície, kam by mohl maďarský nízkonákladový dopravce část svých ušetřených kapacit přesunout, respektive kde umístí jedno z nově dodávaných letadel.

Podle anglicky psaného deníku "Albanian Daily News" má Wizz Air od letní sezóny umístit na svoji tamější bázi v Tiraně již desáté letadlo. Díky němu dojde na řadě stávajících již nalétávaných destinací k posílení frekvencí - například do Atén nebo Hamburku. Také dojde na otevření nových spojení, a to do Itálie a do Polska. Nové spoje z Tirany mají podle deníku zahrnovat následující destinace:

  • Brindisi (Salento), 3x týdně od 3.7.2023
  • Gdaňsk, 2x týdně od 6.7.2023
  • Lamezia-Terme, 2x týdně od 3.7.2023
  • Neapol, 2x týdně od 4.7.2023
  • Poznaň, 3x týdně od 3.7.2023
  • Terst, 2x týdně od 3.7.2023

Všechny zmiňované spoje jsou skutečně již součástí rezervačního systému společnosti a letenky začínají na 24,99 euro za jeden směr.

Kromě těchto destinací je v rezervačním systému společnosti Wizz Air vidět z Tirany ještě jedna novinka. A tou je saudskoarabský Damman, který začne dopravce z albánského hlavního města obsluhovat 2x týdně od 17.4.2023. Saudskoarabský Dammam přidal Wizz Air do svého seznamu obsluhovaných měst přitom teprve nedávno. Stalo se tak se začátkem zimního letového řádu koncem letošního října. Nejprve z něj začal obsluhovat Abú Dhabí, Řím a Vídeň. Nově v rezervačním systému jsou též viditelné z Dammamu linky do výše zmiňované Tirany, také do Budapešti a Larnaky.

pohled na letadla na letišti Tirana, srpen 2020 (autor: I-Chase-Planes , Wikimedia Commons, CC-ZERO)

Témata