Wizzair začal prodávat z Vídně letenky do Dammámu

22.06.2022 - Asie & AustrálieMaďarská letecká společnost Wizz Air spustí s počátkem zimního letového plánu 3 linky z nové exotické destinace - z Dammámu v Saudské Arábii. Město leží na břehu Perského zálivu v blízkosti hranice s Bahrajnem. Wizz Air odtud bude odsud létat do:

  • Abú Dhabí, 4x týdně
  • Říma-Fiumicina, 2x týdně
  • Vídně, 2x týdně

Pro nás nejbližší Vídeň má mít lety do Dammámu v pondělky a pátky. V 11:00 hodin má odlétat spoj z Vídně, po 5,5 hodinách letu má vyrazit z Dammámu nazpět v 18:00 místního času. Linku mají obsluhovat letadla a posádky z vídeňské základny společnosti. Jednosměrná letenka v nejlevnějším tarifu začíná na 45 euro.

Dammán je po Rijádu, Džiddě, Mecce a Medině pátým největším městem Saudské Arábie. V roce 2020 čítala jeho populace 1,25 miliónů obyvatel. Dammán je jedno z nejrychleji rostoucích měst v oblasti Perského zálivu. S přilehlými městy jako Dhahran, Khobar a dalšími má celá metropolitní oblast přes 4 milióny obyvatel. Ještě před 100 lety se zde nacházelo jen několik rybářkých osab. Rozvoj celé oblasti se pojí s nálezem ložisek ropy ve 40-tých letech minulého století. Nyní v oblasti sídlí nejen zástupci ropného průmyslu, ale i návazných odvětví. Významný je též Dammánský mezinárodní přístav, odkud se ropa a ropné produkty exportují.

rybaření v Dammánu, říjen 2010 (autor: Edward Musiak, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Témata