Wizz Air přidá další linky z Vídně

05.06.2019 - EvropaNa tiskové konferenci ve Vídni představil šéf společnosti Wizz Air Joszef Varadi plány na další expanzi provozu z rakouské metropole. Nízkonákladová aerolinie bude od poloviny prosince bázovat na letišti Schwechat nový Airbus A321. V pořadí již šestý letoun na této základně umožní další rozšíření provozu.

Airbus A321 společnosti Wizz Air na vídeňském letišti Schwechat (foto: Stanislav Doronenko/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Wizz Air tak otevře nové linky z Vídně do Alicante (3x týdně), Brém (5x týdně), Kišiněvu (2x týdně), Neapole (3x týdně), Osla (4x týdně) a Porta (2x týdně). Do Kišiněva společnost začne létat od konce října, do dalších destinací pak od poloviny prosince. Wizz Air dále navýší počet letů na stávajících linkách do Eindhovenu, kam nabídne čtyři lety týdně, a do Tel Avivu, kam bude provozovat až devět letů týdně

Nové linky je již možné rezervovat prostřednictvím webových stránek Wizz Air. Ceny letenek do severoněmeckého hansovního města Brémy začínají na 14,99 eurech, do ostatních destinací pak na 19,99 eurech.

Wizz Air otevřel základnu na vídeňském letišti Schwechat v červnu 2018. Podle managementu společnosti je nová základna obchodně úspěšná, o čemž svědčí opakované rozšiřování letů z Vídně.

S nově oznámenými spoji bude společnost létat z Vídně celkem do 38 destinací ve 23 zemích. V příštím roce bude činit nabízená kapacita na linkách Wizz Air z/do Vídně zhruba tři miliony sedadel.

Štítky