Wizz Air přesouvá další linky z Abú Dhabí do Dubaje

28.08.2021 - EvropaNízkonákladová aerolinie Wizz Air přesouvá další plánované linky z evropských letišť do Abú Dhabí na letiště v Dubaji. Jedná se o nové pravidelné linky z Katovic (1x týdně od 8. října) a Kluže (1x týdně od 7. října), které budou přistávat na letišti Dubaj International. Společnost letos v únoru přesunula do Dubaje své linky z Budapešti, Bukurešti a Sofie.

Wizz Air - Airbus A321 (foto: jarektw/Pixabay)

Wizz Air původně létal do Dubaje od roku 2013, všechny linky společnost však směřovaly na na letiště Dubai World Central (DWC) znamé také jako Al Maktoum International. Letiště se nachází 37 kilometrů jihozápadně od centra města. Po založení pobočky Wizz Air Abu Dhabi, společnost postupně přeložila všechny své linky na letiště v Abú Dhabí.

V únoru byly důvodem přesunu tehdejší cestovní omezení v emirátu Abú Dhabí. Nyní se zdá, že se jedná o trvalejší záležitost, lety do Dubaje jsou v rezervačním systému až do června 2022. Pravděpodobným důvodem bude větší poptávka po letech do Dubaje než do Abú Dhabí. Od začátku října navíc bude v Dubaji probíhat světová výstava Expo 2020, která je dalším lákadlem pro turisty.

Témata