Wizz Air přerušuje lety z Prahy do Londýna

14.03.2020 - Česká republikaSpolečnost Wizz Air v pátek oznámila, že od soboty 14. března přerušuje provoz na své pravidelné lince z Prahy na londýnské letiště Luton. Přerušení letů na této lince by mělo podle oznámení nízkonákladové aerolinie trvat do 3. dubna 2020.

Wizz Air - Airbus A320 (foto: skyradar/Pixabay)

Rozhodnutí o přerušení letů je důsledkem opatření přijatých českou vládu. Ta rozhodla, že od soboty nesmí čeští občané cestovat do rizikových států a cizinci těchto zemí mají zakázán vstup na území ČR. V seznamu rizikových států je uvedena také Velká Británie.

Cestující, kteří mají zakoupené letenky na lety mezi Prahou a Londýnem a let si zakoupili na webu Wizz Air nebo prostřednictvím mobilní aplikace této společnosti, budou automaticky informování e-mailem. Cestující si mohou nechat vrátit peníze za letenku formou kreditu. „Na WIZZ účet zákazníka bude připsáno 120 % původní ceny letenky a tato částka může být použita na nákup produktů a služeb Wizz Air po dobu 24 měsíců,“ uvedla společnost.

Druhou možností je vrácení peněz zpět na účet či kartu. Společnost upozorňuje, že zprocesování tohoto požadavku může trvat o něco déle. V takovém případě budou cestující informováni o nezbytných krocích pro uskutečnění bankovního převodu nebo převodu na bankovní kartu prostřednictvím dalšího e-mailu. „Tito zákazníci budou mít nárok pouze na 100 % původní ceny letenky. Cestující, kteří provedli rezervaci prostřednictvím cestovních kanceláří - včetně online cestovních kanceláří - by měli kontaktovat společnost, od které si letenky zakoupili,“ informovala aerolinie.

Jak jsme informovali v polovině února, z rezervačního systému Wizz Air zmizela nabídka letů mezi Prahou a Londýnem po 31. květnu 2020. Společnost Ryanair dokonce rozeslala mailem nabídku záchranného tarifu cestujícím postiženým rušením linek společnosti Wizz Air. Později společnost potvrdila, že s lety mezi Prahou a londýnským letištěm ke konci května skutečně končí.

Štítky