Ryanair nabízí záchranný tarif pro cestující Wizz Air z Prahy do Londýna

13.02.2020 - Česká republikaNízkonákladová aerolinie Ryanair dnes informovala o nabídce záchranného tarifu pro cestující konkurenční společnosti Wizz Air postižené rušením některých linek. Ryanair v tiskové zprávě vyjmenoval sedm linek, kterých se záchranný tarif týká. Vedle pěti linek z ukrajinské Oděsy Ryanair uvádí, že se jeho nabídka týká také zrušených linek z Londýna-Lutonu do Osla a Prahy.

Seznam linek, na kterých lze využít záchranný tarif (zdroj: email Ryanair)

Z rezervačního systému Wizz Air před časem zmizela nabídka letů mezi Prahou a Londýnem pro letní měsíce. Poslední let, který je k dispozici je na 31. května 2020. Po tomto datu nejsou již další lety k dispozici. Na dotaz serveru Airways.cz ohledně možného zrušení této linky společnost Wizz Air nereagovala.

Server Zdopravy.cz začátkem tohoto týdne informoval, že společnost Wizz Air poskytla ohledně dalšího osudu linky neurčité vyjádření, konec letů nepotvrdila ani nevyvrátila. „Trasa z Prahy do Londýna Lutonu je sezónní linkou, v tuto chvíli nemůžeme spekulovat o budoucnosti této trasy,“ citoval server mluvčí Wizz Air Paulinu Gosk.

Wizz Air nasazuje v současnosti na lety z Prahy do Londýna-Lutonu letouny Airbus A320 (foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Zajímavé je samotné vyjádření mluvčí, poněvadž linku z Prahy do Londýna-Lutonu Wizz Air létá od svého začátku v roce 2009 jako celoroční a nikdy jako sezónní nebyla provozována.

Přestože Wizz Air oficiálně zastavení linky z Prahy do Londýna-Lutonu nepotvrdil, po 31. květnu 2020 nejsou v rezervačním systému na webu společnosti k dispozici žádné lety. Ryanair nyní uvádí ve své tiskové zprávě, že linka jeho konkurenta je zrušena a cestujícím nabízí možnost letět místo do Lutonu na londýnské letiště Stansted za cenu od 21,99 liber za jednosměrnou letenku.

Ryanair - Boeing 737-800 (foto: Ryanair)

Štítky