Wizz Air: další letadlo v Praze, nové linky

19.02.2009 - Česká republika



Nízkonákladová společnost Wizz Air dnes oznámila, že v Praze bude od 11. července bázovat druhý letoun Airbus A320. Díky tomu bude možné navýšit počet letů na stávajících spojích a otevřít nové linky. Od 11. července tak bude Wizz Air nově létat z Prahy do Madridu (3x týdně), Malmö (4x týdně) a Neapole (3x týdně). Od stejného dne budou letouny společnosti létat z Prahy do Říma/Fiumicino a Bruselu/Charleroi denně namísto dosavadních čtyř letů týdně. Jeden let týdně Wizz Air rovněž přidá na linkách do Eindhovenu a Paříže/Beauvais, čímž se frekvence letů zvýší na čtyři lety týdně. Letenky na nové linky jsou již v prodeji prostřednictvím webových stránek společnosti.

Přehled linek Wizz Air z Prahy:

DESTINACE OD 19. ÚNORA OD 27. ČERVNA OD 11. ČERVENCE
Londýn/Luton 4x týdně denně denně
Milano/Orio Al Serio 3x týdně denně denně
Řím/Fiumicino 4x týdně 4x týdně denně
Brusel/Charleroi

3x týdně

4x týdně

denně

Paříž/Beauvais

- 3x týdně 4x týdně
Eindhoven - 3x týdně 4x týdně
Malmö - - 4x týdně
Neapol - - 3x týdně
Madrid - - 3x týdně

Oznámení o nových linkách a rozšíření provozu přichází v den zahájení pravidelných letů z Prahy. Společnost dnes zahájila lety z Prahy do Milána/Orio Al Serio a Bruselu/Charleroi. Zítra budou otevřeny linky Londýna/Lutonu a Říma/Fiumicino. Wizz Air prozatím Prahu nalétává z jiných svých destinací, první letadlo bude na ruzyňském letišti totiž bázovat až od konce června.

„Na příchod Wizz Air do Prahy reagovaly jak český trh, tak trhy v cílových destinacích pozitivně. To nám dodává důvěru, že obchodní model Wizz Air bude v České republice fungovat stejně dobře jako v našich dalších domovských zemích,“ uvedl generální ředitel společnosti József Váradi, který opět potvrdil dříve ohlášený záměr společnosti stát se v příštím roce nízkonákladovou jedničkou v Praze.

Štítky