Wizz Air bude létat do Jordánska. Z Vídně a dalších měst nabídne linky do Ammánu a Akaby

06.10.2021 - EvropaJordánský ministr cestovního ruchu Nayef Al Fayez a společnost Wizz Air v neděli oznámili uzavření dohody o provozu linek z osmi evropských měst do Jordánska. Dohoda má přispět k oživení cestovního ruchu v tomto blízkovýchodním království. V rámci této dohody společnost nabídne čtyři linky, které budou provozovány celoročně, a to z Budapešti, Říma, Milána a Vídně do Ammánu. Dále společnost bude provozovat čtyři sezónní linky z Budapešti, Bukurešti, Říma a Vídně do jordánského letoviska Akaby.

Nové linky Wizz Air do Ammánu (zdroj: Wizz Air)

Pro nás jsou nejzajímavější nové linky z Vídně. Airbusy Wizz Airu budou létat z Vídně do Ammánu v úterky a soboty, do Aqaby ve čtvrtky a neděle. Toto jordánské letovisko leží v přímém sousedství izraelského Eilátu, kam Wizz Air v minulosti z Vídně již létal.

Pohled na Akabu a zříceninu hradu Mamluk, březen 2020 (foto: Rolfcosar, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Právě hranice mezi oběma přímořskými městy u Rudého moře je nejsnadnější možností, jak cestovat po zemi z arabsky mluvící země do Izraele a naopak. Je však nutno počítat s izraelskou daní na odchodu ze země ve výši přes 100 šekelů (zhruba 680 korun), v opačném směru z Jordánska existuje také podobná daň, není však uplatňována, pokud turista prokazatelně strávil v Jordánsku alespoň 3 noci.

Ceny jednosměrných letenek z Vídně do Jordánska začínají podle mluvčího společnosti Andráse Rada na 10 eurech, nyní je však obtížné v rezervačním systému nalézt letenky s cenovkou pod 50 euro.

Nové linky Wizz Air do jordánského letoviska Akaba (foto: Wizz Air)

V rámci dohody se společností Wizz Air zahájí jordánská turistická centrála na evropských webech a sociálních sítích kampaně s cílem podpořit návštěvu Jordánska. Dohoda předpokládá, že díky novým linkám přicestuje v prvním roce její platnosti 167 tisíc evropských turistů, kteří pomohou obnovit sektor cestovního ruchu, který byl v Jordánsku pandemií koronaviru tvrdě zasažen.

Do Jordánska mohou cestovat očkovaní i neočkovaní zahraniční turisté. Před odletem musí cestující absolvovat PCR test a vyplnit jordánský příjezdový formulář, dále mít uzavřené cestovní pojištění, které kryje onemocnění na covid-19 a na svém mobilním telefonu nainstalovanou aplikaci AMAN. Neočkovaní turisté musí po příjezdu provést ještě druhý PCR test. Očkovaní turisté, kteří se prokážou očkovacím certifikátem v angličtině nebo arabštině, jsou této povinnosti zproštěni.

Témata