Wizz Air otevře základnu v Oslu a začne létat na domácích linkách v Norsku

08.10.2020 - EvropaNízkonákladová aerolinie Wizz Air otevře novou základnu v Oslo na letišti Gardermoen. Společnost zde bude již od 5. listopadu 2020 bázovat dva Airbusy A321 pro 230 cestujících. Bude se jednat o první základnu Wizz Air ve Skandinávii.

Wizz Air - Airbus A321 (foto: tjdarmstadt/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

S otevřením nové základny zahájí aerolinie lety hned na třech vnitrostátních spojích. Wizz Air začne konkurovat leteckým společnostem Norwegian a SAS, když nabídne lety z Osla Bergenu, Tromsø a Trondheimu. Linky do Bergenu a Tromsø budou v některých dnech provozovány až čtyřikrát denně, do Trondheimu bude společnost létat dvakrát denně.

Generální ředitel Wizz Air Jozsef Váradi uvedl, že jeho aerolinie chce nabídnout cestujícím alternativu. Podle Váradiho je základna teprve první krokem a společnost chce nabídnout další vnitrostátní linky a narušit tak duopol Norwegian a SAS.

Wizz Air začal létat do Norska v roce 2006, když otevřel první linku na letiště Torp u Osla. V letošním roce společnost již provozovala 48 pravidelných linek do jedenácti norských měst. Celková nabízená kapacita na linkách z/do Norska přesahovala milion sedadel ročně.

Wizz Air v letošním roce oznámil již jedenáct nových základen. Zatímco v dřívějších letech se společnost soustřeďovala na východní Evropu, v současnosti otevírá báze i v západní části kontinentu. Wizz Air tak ohlásil otevření základen v Doncasteru Sheffieldu, na londýnském letišti Gatwick, na milánském letišti Malpensa a v Catanii.

Témata