Wizz Air otevře novou linku z Prahy do Larnaky

24.06.2020 - Česká republikaNízkonákladová aerolinie Wizz Air dnes oznámila otevření další nové linky do Prahy. Od 1. srpna začne společnost létat mezi Prahou a Larnakou. Nová linka bude provozována dvakrát týdně letounem Airbus A320. Odlety z Prahy budou vždy v úterý a v sobotu ve 21:55 s příletem do Larnaky další den ve 2:20. V opačném směru bude linka z Larnaky odlétat ve stejné dny v 18:40 a na ruzyňském letišti přistávat ve 21:25.

Wizz Air - Airbus A320 (foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Lety na novou linku jsou již v prodeji prostřednictvím webu Wizz Air a dalších prodejních kanálů. Ceny letenek začínají na 699 Kč v tarifu Basic, který však zahrnuje jen malé palubní zavazadlo. Wizz Air počítá s celoroční provozem linky a letenky prodává až do konce října 2021.

Z Prahy do Larnaky tradičně létá Smartwings, který podle svého rezervačního systému plánuje obnovit lety do Larnaky 20. července. V průběhu srpna společnost počítá zatím se čtyřmi lety týdně.

Mezi Prahou a Larnakou létaly od roku 2018 také Cyprus Airways. Zprvu byla linka provozována jako sezónní, později kyperský dopravce oznámil celoroční provoz. V zimní sezóně 2019/20 vypravila společnost poslední let do Prahy začátkem ledna. Letový řád Cyprus Airways zveřejněný koncem května s lety do Prahy v letošní letní sezóně nepočítá.

Štítky