Wizz Air nově létá z Prahy do Neapole

22.09.2021 - Česká republikaNízkonákladová aerolinie Wizz Air zahájila 18. září lety na své nové lince mezi Prahou a italskou Neapolí. Zahajovací let byl v Praze v sobotu krátce po poledni přivítán tradiční vodní slavobránou. Nová linka je provozována dvakrát týdně letounem Airbus A321neo pro 239 cestujících. Odlety z Prahy jsou vždy v úterý v 13:05 a v sobotu ve 12:35. Zpáteční let odlétá z Neapole v úterý v 10:30 a v sobotu v 10:00.

Přivítání Airbusu A321neo společnosti Wizz Air vodní slavobranou na pražském letišti (foto: Letiště Praha)

Wizz Air počítá s provozem nové linky do Neapole po celý rok. V prodeji jsou lety, jak na zimní období, tak i na letní sezónu 2022. Neapol je v současnosti čtvrtou destinací v Itálii, do které Wizz Air z Prahy pravidelně létá. Vedle tohoto města dále provozuje linky do Bari, Katánie a Říma. Celkově nabízí letový řád společnosti z Prahy nyní lety do osmi cílů.

Létat mezi Prahou a Neapolí se chystá také společnost Ryanair, která koncem července oznámila otevření linky mezi oběma městy. Zahájení linky je plánováno na 31. října 2021 a irský dopravce plánuje v zimní sezóně létat tři rotace týdně vždy ve středu, v pátek a v neděli. Letový řád na léto 2022 pak předpokládá navýšení na šest letů týdně.

Témata