Ryanair začne létat na nové lince z Prahy do Neapole

31.07.2021 - Česká republikaNízkonákladová aerolinie Ryanair začne od začátku zimní sezóny 2021/22 létat na nové přímé lince z Prahy do Neapole. Podle rezervačního systému společnosti dojde k zahájení letů 31. října 2021. Linka bude provozována čtyřikrát týdně vždy v pondělí, ve středu, v pátek a v neděli letounem dceřiné aerolinie Malta Air.

Město Neapol se sopkou Vesuv v pozadí (foto: Francesco Palermo/Pixabay)

Letenky na novou linku do Neapole je možné rezervovat prostřednictvím webu Ryanair. Ceny jednosměrných letenek z Prahy začínají na 849 korunách, ty jsou však dostupné jen v několika termínech. Většina letenek je zatím naceněna na 999 korun. Společnost prodává letenky do Neapole na termíny až do října 2022.

Společnost Ryanair v rámci zimního letového řádu obnoví pravidelné lety z Prahy do dalších destinací, například do Barcelony, Billundu, Paříže na letiště Beauvais či do Manchesteru. Celkem tak v zimě nabídne přímé lety z Prahy do 28 destinací.

Na lince mezi Prahou a Neapolí dojde ke konkurenčnímu souboji hned tří nízkonákladových aerolinií. Od 6. září lety obnoví své lety z Prahy do Neapole společnost easyJet, která na této lince létá od roku 2016. Od 18. září začne létat na této lince nově Wizz Air a od 31. října pak také Ryanair. V minulosti létaly na této lince také společnosti SkyEurope Airlines, Alpi Eagles a Smartwings.

Témata