Wizz Air Malta získal povolení pro lety do Indie

23.11.2023 15:21 - EvropaLetecká společnost Wizz Air Malta získala minulý týden od italského úřadu civilního letectví ENAC povolení k provozování pravidelných letů do Indie. ENAC zveřejnil rozhodnutí o udělení přepravních práv na svých webových stránkách. Letecká společnost podala žádost v polovině října.

Podle rozhodnutí bude smět Wizz Air Malta provozovat mezi Itálií a Indií sedm letů týdně. K zahájení letů společnosti do Indie musí dojít nejpozději v průběhu letní sezóny 2024. Pokud by se tak nestalo, společnost o udělená práva k letům do Indie přijde.

Airbus A321neo společnosti Wizz Air Malta. V současnosti se jedná o letadlo s nejdelším doletem ve flotile této aerolinie (foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Wizz Air v současnosti nemá letadlo, které by zvládlo let z Itálie do Indie bezpečně mezipřistání. Pro Airbus A321neo je vzdálenost na hraně doletu. Společnost sice objednala Airbusy A321XLR, které mají dolet přes 8000 kilometrů, nicméně dodání prvního letadla se očekává až koncem příštího roku. Není vyloučené, že aerolinie zahájí lety do Indie se stávajícími letadly s mezipřistáním a po dodání A321XLR přejde na non-stop lety.

Zájem Wizz Air o zahájení pravidelných letů do Indie je známý. Předpokládalo se však, že lety zahájí nejdříve dceřiná společnost Wizz Air Abu Dhabi ze Spojených arabských emirátů.

Památník Tádž Mahal v Agře u Dillí (foto: enjoytheworld/Pixabay)

Témata