Wizz Air Malta má ve flotile již 50. letadlo

28.03.2023 - EvropaMaltská společnost Wizz Air Malta, která je pobočkou maďarské nízkonákladové aerolinie Wizz Air, převzala minulý pátek již své padesáté letadlo. Jednalo se o zbrusu nový Airbus A321neo registrace 9H-WDK pronajatý od leasingové společnosti SMBC Aviation Capital, který byl dodán přímo z výroby. Nový letoun bude mít základnu na římském letišti Fiumicino, ze kterého Wizz Air létá již do 77 destinací.

Společnost Wizz Air Malta je v pořadí čtvrtou aerolinií v rámci skupiny Wizz Air. Základem je Wizz Air Hungary, následovala blízkovýchodní pobočka Wizz Air Abu Dhabí a po brexitu také Wizz Air UK. První let maltské pobočky se uskutečnil 27. září 2022 na lince z Říma na Maltu. Společnost Wizz Air Malta nyní má téměř 1500 zaměstnanců a s padesátkou letadel létá na 265 linkách z Itálie, Rakouska, Rumunska a Albánie.

Jeden z Airbusů A321neo s maltskou registrací společnosti Wizz Air Malta (foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

V poslední době je Malta pro letecké společnosti vyhledávanou zemí, ve které je výhodné zřídit si sídlo. Důvody jsou liberální prostředí pro podnikání a zejména daňové výhody, které se týkají také leasingů letadel a daňových odpisů. K tomu přistupuje rovněž pružnost při vydávání licencí místním leteckým úřadem.

Témata