Maltská pobočka Wizz Air získala licenci a zahájila provoz

01.10.2022 - EvropaNízkonákladová společnost Wizz Air informovala v úterý, že její nově založená maltská pobočka získala osvědčení leteckého provozovatele od Agentury Evropské unie pro bezpečnost letectví (EASA) a provozní licenci od maltských úřadů. Wizz Air Malta zahájila provoz 27. září prvním letem z římského letiště Fiumicino do finského Turku.

Wizz Air Malta sídlí ve Valletta, hlavním městě Malty. Výkonným ředitelem společnosti byl jmenován irský manažer Diarmuid Ó Conghaile, který v minulosti pracoval u Ryanairu a byl také šéfem jeho dceřinné aerolinie Malta Air. Wizz Air zaregistroval zatím na svou maltskou pobočku jeden Airbus A321neo, který nově registraci 9H-WAM. Společnost plánuje postupně na Maltě registrovat další letadla.

První letoun Wizz Air s maltskou registrací (foto: Transport Malta)

„Očekáváme, že Wizz Air Malta zaregistruje v naší zemi významný počet letadel a dále tak zvýší naši již tak silnou flotilu s registrací 9H. Malta bude pokračovat v podpoře investorů, kteří si zvolí Maltu jako svou jurisdikci ve prospěch tohoto velmi důležitého odvětví,“ řekl Aaron Farrugia, maltský ministr dopravy, infrastruktury a kapitálových projektů.

Společnost Wizz Air získala vloni v srpnu jako první letecká společnost v Evropě osvědčení leteckého provozovatele od EASA. Vznik pobočky na Maltě umožnil na jaře podpis ujednání o přerozdělení odpovědnosti mezi EASA a maltským leteckým úřadem.

První let Wizz Air Malta (foto: Transport Malta)

Témata