Wizz Air bude opět létat do Turecka

25.12.2020 - EvropaNízkonákladová aerolinie Wizz Air ve středu oznámila, že v příští letní sezóně bude opět létat do Turecka. Od začátku dubna 2021 bude společnost létat z Doncasteru Sheffieldu a londýnského letiště Luton do tureckého Dalamanu. Obě linky budou provozovány dvakrát týdně až do konce října 2021. Ceny jednosměrných letenek na obě linky začínají na 37 librách.

Zátoka Sarsala Bay nedaleko Dalamanu je místem vyhledávaným turisty (foto: konakali/Pixabay)

Wizz Air již v minulosti do Turecka létal. Po krachu Malévu společnost provozovala v letech 2013-16 linku z Budapešti na letiště Sabiha Gökçen v Istanbulu.

Letiště v Dalamanu je vstupní branou pro turisty na Tyrkysové pobřeží, jak je označováno jihozápadní pobřeží Turecka, kde se stýkají Egejské a Středozemní moře. V oblasti se nachází celá řada známých a hojně navštěvovaných letovisek jako jsou například Marmaris, Köyceğiz, Sarigerme či Fethiye.

Terminál pro cestující na mezinárodním letišti v Dalamanu (foto: Karim Jamal/Wikimedia Commons - CC BY 3.0)

Společnost Wizz Air pokračuje ve výrazné expanzi i v současném krizovém období. V nedávné době tak zahájila vnitrostátní linky v Itálii a v Norsku, oznámila otevření nové základny v Cardiffu a zahájil lety na Madeiru a do Gibraltaru.

Témata