Wizz Air zahájí vnitrostátní lety v Itálii

05.09.2020 - EvropaExpanze maďarské nízkonákladové aerolinie Wizz Air zdá se nemá konce. Nyní společnost oznámila otevření dvou prvních vnitrostátních linek v Itálii. Od začátku října bude Wizz Air nově létat z milánského letiště Malpensa do Catanie a Palerma na Sicílii. Obě sicilská města jsou zcela novými cíly na mapě Wizz Air.

Nové vnitrostátní linky Wizz Air v Itálii (zdroj: Wizz Air)

Wizz Air bude obě linky provozovat od 1. října dvakrát denně s Airbusem A321. Odlety z Malpensy do Catanie jsou naplánovány vždy v 7:00 a 17:55. Do Palerma má linka startovat vždy v 6:50 a 15:50. Ceny jednosměrných letenek s malým zavazadlem začínají na 7,99 eurech, tedy méně, než stojí jízdenka z centra Milána na Malpensu. Na naprostou většinu letů jsou nyní k dispozici letenky za 9,99 eur.

Vstup na italské vnitrostátní linky je poměrně překvapivý, poněvadž dosud se společnost zaměřovala výhradně na mezinárodní linky. Vnitrostátní spoje aerolinie v minulosti provozovala v Rumunsku a na Ukrajině. Na řadě italských domácích linkách panuje ostrá konkurence jiných low-cost dopravců. Například z milánské Malpensy do Catanie a Palerma nabízí 21 letů týdně easyJet a dalších 15 letů týdně Ryanair. K tomu je potřeba připočítat lety Alitalia do obou měst z letiště Linate a další lety Ryanairu z Bergama.

Wizz Air má od začátku července základnu na letišti Malpensa v Miláně, kde bázuje pět letadel Airbus A321. Jedná se o první základnu společnosti v Itálii. V průběhu července a srpna otevřel Wizz Air z Milána celkem 21 nových linek do 11 zemí.

Témata