Vueling zavádí nové letní linky ze Španělska do Skandinávie. Chce na nich přímo konkurovat Norwegianu.

19.02.2021 - EvropaNízkonákladová letecká společnost Vueling patřící do britsko-španělského koncernu IAG přidává na léto nové destinace ze svých španělských základen a cílí na skandinávské země. Zřejmě chce využít příležitosti, která se nabízí v souvislosti s finančními problémy a razantním zmenšením flotily tamního konkurenta - společnosti Norwegian.

Od června tak plánuje Vueling spojit od června svoji základnu v Barceloně, letiště El Prat (BCN) 2x týdně s dánským Billundem (BLL) a švédským Götenborgem (GOT) a 1x týdně s norským Bergenem (BGO) a Stavengerem (SVG). Dánský Billund (BLL) plánuje spojit také 4x týdně s Malorkou (PMI), a Malagou (AGP). Hlavní město Dánska - Kodaň (CPH) pak má mít lety Vuelingu od června každý den i na Malorku a do Malagy. Každý den plánuje Vueling z Kodaně též létat i do Alicante (ALC), a to již od začátku května.

Na žádné z těchto avizovaných tras ovšem nebude létat Vueling samotný - na těchto trasách mu bude dělat nejčastěji konkurenci Norwegian. Ale konkurentem bude také částečně i Ryanair, SAS a TUIfly Nordic. Alespoň to tak podle dosud zveřejněných letových řádů vypadá. Samozřejmě v souvislosti s vývojem omezení okolo pandemie se situace může ještě dynamicky změnit.

Kromě těchto nově oznámených linek plánuje Vueling v létě 2021 dál obsluhovat i své již dříve existující "skandinávské" linky z Barcelony (BCN) do dánského Aalborgu (AAL), Kodaně (CPH), Osla (OSL) a Stockholmu (ARN).

Airbus A320-214 společnosti Vueling s označením EC-JFF, leden 2010 (autor: Curimedia, Wikimedia Commons, CC-BY-2.0)

Témata