Vueling spojí Prahu s Amsterdamem

22.10.2021 - Česká republikaOd 3. prosince vstupuje španělský nízkonákladový dopravce na trasu mezi Prahou a Amsterdamem. Vueling plánuje v zimním období 2020/21 létat čtyřikrát týdně vždy v úterý, pátek, sobotu a v neděli.

Úterní a sobotní lety budou odlétat z Prahy ráno v 9:10 s příletem do Amsterdamu v 10:50, v opačném směru je v tyto dny odlet z Amsterdamu v 7:00 a přílet do Prahy v 8:30. Páteční a nedělní lety budou večerní. V pátky bude odlet z Prahy v 19:40 a z Amsterdamu v 17:30. V neděli pak bude odlet z Prahy ve 20:25, z Amsterdamu v 18:15. Letenky jsou již v prodeji, jejich cena začíná na 25 eurech (642 korun) za jednosměrný let v nejlevnější třídě Basic s přiručním zavazadlem do 10 kilogramů.

Airbus 320 vzlétá z letiště Amsterdam-Schiphol, květen 2014 (foto: Alf van Beem, Wikimedia Commons)

Nové spojení do Amsterdamu je v pořadí již pátou pravidelnou linkou Vueling z Prahy. Vueling v současnosti provozuje přímé lety do Barcelony, Florence a na pařížské letiště Orly. Od začátku prosince bude španělská aerolinie opět létat také z Prahy na pařížské letiště Charlese de Gaulla.

Amsterdam je v Praze jednou z destinací, kam cestující létají nejčastěji. Mnoho z nich na letišti přestupuje na návazné lety dopravce KLM, který linku mezi Prahou a Amsterdamem obsluhuje až čtyřikrát denně. V minulosti na trase létaly dvakrát denně také ČSA. Na trase létá mezi Prahou a Amsterdamem létá od roku 2009 také britský low-cost easyJet.

„Nové letecké spojení společnosti Vueling mezi Prahou a Amsterdamem nabídne více možností pro české cestující, kteří plánují prodloužený víkend v Amsterdamu, ale také současně podpoří obnovu příjezdového cestovního ruchu. Právě Nizozemsko patří mezi vybrané země, ve kterých se aktuálně soustředíme na podporu incomingu do Prahy,“ uvedl Jaroslav Filip, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.

Témata