Volotea uzavře základnu v italském Janově

27.01.2022 - EvropaŠpanělská nízkonákladová aerolinie Volotea se rozhodla po pěti letech uzavřít svou základnu v Janově. Bázi v tomto italském městě společnost otevřela na jaře 2017. Společnost uvedla, že všem zaměstnancům základny byla nabídnuta možnost přesunu na jinou bázi. Podle agentury ANSA pracovala na základně zhruba padesátka zaměstnanců. Volotea plánuje do Janova létat i nadále, nicméně tyto lety budou obsluhovány letadly z jiných základen.

Airbus A319 společnosti Volotea na letišti v Janově (foto: Aeroporto di Genova)

Volotea byla v posledních letech jediným pravidelným dopravce, který měl základnu na letišti Kryštofa Kolumba v Janově. Základna přispěla k růstu počtu odbavených cestujících na tomto letišti. Volotea celoročně létala z Janova do Catanie, Neapole, Palerma a Paříže-CDG. V letní sezóně pak také provozovala linky do Alghera, Atén, Brindisi, na Ibizu, Korfu, do Lamezia Terme, Lampedusy, Madridu, Malagy, na Menorcu, Mykonos, do Olbie, Palma de Mallorca, na Pantellerii a na Santorini.

Vloni koncem října rozšířila své lety z Janova nízkonákladová aerolinie Ryanair, když zahájila linky do Brindisi, Bruselu-Charleroi, Bukurešti, Catanie a Palerma.

Témata