Volotea rozšíří flotilu o další Airbusy A320. Letos přepraví o 32 % víc pasažérů než před Covidem

20.03.2022 - EvropaNízkonákladová aerolinie Volotea převezme letos dalších šest letadel Airbus A320. To jí umožní navýšit kapacitu zejména na francouzských základnách. Na letišti v Nantes bude společnost nově bázovat osm letadel A319 a A320 místo dosavadních šesti. Po jednom letadle přidá na základny v Marseille a Štrasburku. Zbylé letouny budou sloužit jako provozní záloha, což společnosti umožní dále zvýšit dochvilnost letů.

Vedle samotného rozšíření flotily představuje zvýšení kapacity také větší počet sedadel u A320, kterých je 180 oproti 156 sedadel u A319. Společnost tak může tyto letouny nasadit na další linky s největší poptávkou. Volotea vloni dokončila přechod na letouny od Airbusu, když vyřadila poslední Boeing 717. V současnosti provozuje šestnáct letadel Airbus A319 a dvacet A320. S dalšími A320 se celkový počet letadel ve flotile rozroste na 42.

V letošním roce společnost plánuje Volotea otevřít dvě nové základny ve Francii (první bude umístěna v Lille, druhá nebyla zatím oznámena). Celkem tak bude mít již devatenáct základen v pěti evropských zemích. Prim hraje Francie, kde společnost nabízí více než polovinu své kapacity, s osmi základnami na konci roku. Druhou zemí je pak Itálie se šesti provozními základnami. Volotea očekává, že v letošním roce přepraví 9 – 9,5 milionu cestujících, to je zhruba o třetinu víc než v předcovidovém roce 2019, kdy služby aerolinie využilo 7,6 milionu cestujících.

(ilustrační foto: Volotea)

Témata