Volotea otevře novou základnu v Lille

14.02.2022 - EvropaŠpanělská nízkonákladová aerolinie Volotea pokračuje ve své expanzi na francouzském trhu. Dnes společnost oznámila otevření nové základny v severofrancouzském městě Lille. Ta by měla zahájit provoz od 1. dubna 2022 a stát se tak v pořadí již sedmou základnou Volotea ve Francii.

Spolu s otevřením základny Volotea zahájí provoz z Lille do pěti nových cílů v několika evropských zemích. Konkrétní názvy destinací mají být zveřejněny v brzké době. V letní sezóně tak bude společnost létat z Lille do 15 destinací. Díky nové základně vznikne také více než 30 nových přímých pracovních míst.

Volotea - Airbus A319 (foto: Pedro Aragão/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Volotea začala létat do Lille v roce 2012. V současnosti společnost léta z Lille do Montpellieru, Nice a Toulouse. Se zahájení letního letového řadu přibydou sezónní linky do Ajaccia, Bastie, Bordeaux, Figari, Nantes, Nice a Perpignanu. Volotea bude jedinou aerolinií mající základnu v Lille. V minulosti měla bázi v tomto městě společnost Hop!

V letošním roce plánuje Volotea přepravit na linkách z/do Francie více než 5 milionů cestujících. To je v porovnání s předcovidovým rokem 2019 nárůst o 54 %. Francie má zajistit letos již 49 % přepravních výkonů společnosti.

Témata