Volotea přidá letadla na své francouzské základny

05.10.2023 08:15 - EvropaPodle posledních vlastních tiskových zpráv plánuje letecká společnost Volotea v první polovině roku 2024 přidat letadla na své základny ve Francii. Do Nantes tak umístí celkem již deváté letadlo, do Lyonu třetí a Štrasburku druhé.

Z bretaňského Nantes (320 tisíc obyvatel) nedávno Volotea nově spustila spojení do Porta a Lisabonu, Agadiru a Marakéše a nově také do Stuttgartu. Letiště Nantes Atlantique bylo historicky první základnou španělského dopravce ve Francii. Nyní z Nantes Volotea nabízí lety do 52 různých destinací.

Ze Štrasburku (290 tisíc obyvatel) letos společnost Volotea začala létat do Londýna-Gatwicku. V nabídce přibyly další nové destinace. Malaga a Calvi. V příštích týdnech plánuje Volotea oznámit na příští rok dalších pět nových destinací. Celkem nabízí Volotea ze Štrasburku 24 destinací.

Ve třetím největším městě Francie, Lyonu (522 tisíc obyvatel) Volotea přidá příští rok čtyři nové spoje. Létat bude nově do Marrakéše, Neapole, Osla a na Rhodos. Celkem nabídne Volotea z Lyonu lety do 38 destinací.

Airbus A319 společnosti Volotea na letišti v Nantes, září 2016 (autor: Kevin.B, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Volotea je španělská letecká společnost založená v roce 2011. Hlavní sídlo má na letišti v Asturias na severozápadě Španělska. V současnosti disponuje flotilou 41 letadel Airbus, z toho 21 letadel A320 a 20 letadel A319. Do ledna 2021 provozovala též v té době již raritní letadla Boeing 717-200. Své základny má kromě Asturie v Aténách, Bilbau, Benátkách, Bordeaux, Cagliari, Florencii, Hamburku, Lille, Lyonu, Lurdách, Marseille, Nantes, Neapoli, Olbii, Palermu, Štrasburku, Toulouse a Veroně.

V našich končinách nabízí Volotea lety 2x týdně z Prahy do Nantes a Lyonu. Z blízké Vídně pak nabízí Volotea 2x týdně lety do Nantes a ve spolupráci s Aegean ještě do Atén a Heraklionu.

Témata