Volotea převzala první Airbus A319

14.03.2016 - EvropaŠpanělská nízkonákladová společnost Volotea převzala ve středu 9. března svůj první Airbus A319 (EI-FMT). Slavnostní předání se uskutečnilo za přítomnosti zástupců společnosti Volotea, představitelů měst Toulouse a Nantes a dalších pozvaných hostů. Po převzetí následoval první let nového A319 z Toulouse do Nantes.

První Airbus A319 ve flotile Volotea (foto: Volotea)

Vedení společnosti Volotea se vloni rozhodlo nahradit nyní používané Boeingy 717 modernějšími A319. K tomuto strategickému rozhodnutí přispěla poměrně rychlá dostupnost a vyšší kapacita těchto letadel (150 míst ve srovnání se 125 místy v Boeingu 717). Další výhodou A319 je větší dolet, což umožní společnosti nabídnout cestujícím nové destinace. Obnova flotily Volotea letouny A319 má probíhat v příštích třech letech. V letošním roce společnost počítá s dodáním dalších tří kusů A319.

Převzetí prvního letounu A319 Volotea (foto: Volotea)

První Airbus A319 má svou základnou na letišti v Nantes. Společnost počítá s nasazením letounu na pravidelné linky z Nantes do Ajaccia, Bastie, Benátek, Malagy, Montpellieru a Palma de Mallorky. Rovněž další tři A319, které budou dodány v letošním roce, budou bázovány v západofrancouzském Nantes.

Nízkonákladová společnost Volotea plánuje i v letošním roce výrazně expandovat. Koncem března zahájí provoz nová báze v Toulouse, která bude v pořadí již osmou základnou společnosti. Z Toulouse zahájí Volotea od 25. března také pravidelné lety do Prahy. Zatímco vloni se společností cestovalo 2,5 milionů cestujících, pro letošní rok plánuje aerolinie přepravit až 3,3 – 3,5 milionů pasažerů do 72 destinací.

Témata