Volotea otevřela novou základnu v Marseille

19.04.2018 - EvropaŠpanělská nízkonákladová aerolinie Volotea zahájila dnes ráno provoz své nové základny v Marseille. Společnost bude na místním letišti bázovat dva letouny Boeing 717. Marseille je v pořadí již jedenáctou základnou společnosti Volotea. Nová základna umožní otevření nových linek a navýšení frekvencí na stávajících linkách. Nově začne Volotea létat z Marseille do Biarritz, Caen, Funchalu, Heraklionu, Palma de Mallorca, na Korfu, Menorcu, Mykonos a Santorini. Celkem tak společnost nabídne v letní sezóně z Marseille linky do 19 destinací.

Slavnostní zahájení provozu nové základny Volotea v Marseille (foto: Volotea)

Francie je pro Volotea klíčovým trhem, a tak se zde snaží rozšiřovat své působení. Do Marseille začala společnost létat v roce 2014. Od té doby počet cestujících přepravených na linkách z a do Marseille stále roste. V letošním roce chce společnost přepravit na linkách z a do tohoto jihofrancouzského města přes 280 tisíc cestujících.

V současnosti flotila Volotea prochází postupnou proměnou, kdy letouny Boeing 717 jsou postupně nahrazovány modernějšími Airbusy A319. Přechod na A319 znamená navýšení kapacity (ze 125 na 150 sedadel), vyšší komfort a rovněž delší dolet, což společnosti umožňuje nabídnout nové cíle ve své síti.

Štítky