Volotea otevře první linku do Velké Británie

20.09.2023 12:06 - EvropaŠpanělská nízkonákladová aerolinie Volotea ještě v letošním roce svou začne létat do Velké Británie. Jako svou první destinaci se rozhodla zvolit Londýn. Od 9. listopadu by měla společnost začít provozovat pravidelnou linku ze Štrasburku na londýnské letiště Gatwick. Zatím jsou plánovány na tomto spoji dvě týdenní rotace, které budou obsluhovány letadly Airbus A319/A320.

Dá se očekávat, že linka ze Štrasburku do Londýna je první vlaštovkou a Volotea postupně otevře další linky do Velké Británie ze svých jiných základen. Společnost v současnosti provozuje devatenáct základen, z nichž nejvíce jich je ve Francii a Itálii. Ve Španělsku má Volotea jen dvě báze. Další základny jsou pak v Hamburku a v Aténách.

Volotea - Airbus A319 (foto: Eric Salard/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Společnost Volotea založili v roce 2011 španělští manažeři Carlos Muñoz and Lázaro Ros, kteří byli také u vzniku nízkonákladové aerolinie Vueling. V současnosti společnost provozuje flotilu 41 letadel Airbus A319 a A320 s nimiž létá okolo 400 pravidelných linek. Celková roční kapacita společnosti je 12 milionů sedadel, oproti roku 2019 vzrostla o 41 %.

Volotea svými linkami obsluhuje zhruba stovku letišť. Zaměřuje se přitom na středně velká evropská města a spojení mezi nimi. Nedávno byla společnost Volotea vyhodnocena jako největší vnitrostátní dopravce ve Francii.

Témata