V květnu se bude létat z Prahy do 35 destinací

30.04.2021 - Česká republikaLetecký provoz se na pražském ruzyňském letišti bude postupně obnovovat i v průběhu května. Letiště nabídne včetně charterových letů přímé letecké spojení do 35 destinací. Vedle pravidelných linek do důležitých evropských měst jako jsou Amsterdam, Frankfurt, Paříž a další budou k dispozici také spoje do oblíbených dovolenkových destinací, například Hurghady, Madeiry či na Kanárské ostrovy. Bude pokračovat provoz pravidelných linek na Blízký východ do Dubaje a Dauhá, na kterých létají společnosti Emirates a Qatar Airways.

(ilustrační foto: Letiště Praha)

V průběhu května bude po vynucené pauze obnovena řada linek z Prahy. Konkrétně půjde o linky letecké společnosti Smartwings do chorvatského Splitu či na ostrov Lanzarote. Společnost rovněž plánuje od 15. května na řecký ostrov Kos a od 16. května létat do Heraklionu na Krétě. Obnoví se také lety Českých aerolinií do Amsterdamu a na Island na letiště Keflavík. Obnovení letů do Prahy plánuje opět společnost airBaltic, která bude však zatím linku z lotyšské Rigy nejprve provozovat jednou týdně a počet letů chce navyšovat postupně. Španělská nízkonákladová aerolinie Vueling obnoví v květnu své lety mezi Barcelonou a Prahou.

V průběhu května chce obnovit velkou část linek z Prahy také Ryanair. V sobotu 1. května mají být znovuzahájeny lety společnosti do Malagy. Linka bude zprvu provozována jednou týdně vždy v sobotu, od 18. května pak aerolinie přidá ještě úterní let. Rezervační systém Ryanairu uvádí obnovení provozu dalších linek v týdnu od 17. května, ale na většinu letů zatím nejdou rezervovat letenky. Ty lze jen zakoupit na linky do Marseille od 17. května, Trapani od 18. května a do Madridu od 22. května.

Od 27. května mají začít létat do Prahy turecké Anadolujet na nové lince z Antalye. O dva dny později zahájí své lety do tohoto tureckého letoviska také společnost Smartwings.

Témata