Do Prahy míří AnadoluJet, bude létat do Antalye

31.03.2021 - Česká republikaAnadoluJet, nízkonákladová značka Turkish Airlines, plánuje od konce května létat mezi Prahou a tureckým letoviskem Antalya. Provoz má být zahájen 27. května 2021 a turecký dopravce plánuje na nové lince létat třikrát týdně vždy ve čtvrtek, sobotu a neděli s Boeingem 737-800 pro 180 cestujících.

AnadoluJet - Boeing 737-800 (foto: Oyoyoy/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Letenky na linku z Prahy do Antalye jsou již v prodeji prostřednictvím webovových stránek AnadoluJet a Turkish Airlines. Aktuálně je tak k dispozici jen flexibilní tarif v ekonomické třídě za cenu 455 eur za jednosměrnou letenku z Prahy. Dá se předpokládat, že turecký dopravce svou nabídku ještě upraví.

AnadoluJet nebudou jediným dopravcem, který bude v letní sezóně létat mezi Prahou a Antalyí. Na této trase tradičně létají Smartwings, jejichž rezervační systém uvádí, že k obnovení letů do tureckého letoviska dojde 1. května. Česká společnost bude zprvu létat jednou týdně, od poloviny května je plánováno navýšení počtu letů, přičemž od června se počítá s dvěma rotacemi každý den. Od 1. června se chce vrátit do Prahy také turecká aerolinie SunExpress, která bude provozovat dva lety týdně.

Značka AnadoluJet vznikla v roce 2008 zprvu pro mezinárodní lety z tureckého hlavního města Ankary. Později došlo ke změně koncepce a k větší koncentraci na domácí linky, které byly operovány také z letiště Sabiha Gökçen v Istanbulu. Jak již bylo zmíněno AnadoluJet jsou jen obchodní značka Turkish Airlines, samotný provoz je tak zajišťován letouny Turkish Airlines. Pro AnadoluJet nyní létá 41 Boeingů 737-800, přičemž část nese livery AnadoluJet.

Začátkem února šéf Turkish Airlines Ilker Aycı oznámil, že AnadoluJet budou přeměny na samostatnou aerolinii s vlastní licencí. Tento krok podle Ayciho umožní rychlejší růst Anadolujet a společnosti dá větší flexibilitu. Zároveň by to mělo usnadnit navazování partnerství a umožnit případné akvizice.

Témata