Turkish Airlines přemění AnadoluJet na samostatnou aerolinii

03.02.2021 - EvropaAnadoluJet byly dosud značkou Turkish Airlines, pod kterou provozovaly nízkonákladové lety. Nyní se turecký národní dopravce rozhodl, že z Anadolujet udělá v rámci dceřiné společnosti samostatnou aerolinii s vlastní licencí. Oznámil to šéf Turkish Airlines Ilker Aycı začátkem tohoto týdne na tiskové konferenci.

Boeing 737-800 v barvách AnadoluJet přistává na letiště Sabiha Gökçen v Istanbulu (foto: Mehmet Mustafa Çelik/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Tento krok podle Ayciho umožní rychlejší růst Anadolujet a společnosti dá větší flexibilitu. Zároveň by to mělo usnadnit navazování partnerství a umožnit případné akvizice. První zájemci o partnerství se podle slov Ayciho již objevili.

Značka Anadolujet vznikla v roce 2008 a zprvu převzala vybrané vnitrostátní a mezinárodní linky provozované z Ankary. Později došlo ke změně koncepce a k větší koncentraci na domácí linky, které byly operovány také z letiště Sabiha Gökçen v Istanbulu. Pro Anadolujet v současnosti létá 35 letadel Boeing 737-800, které provozují Turkish Airlines. V loňském roce lety AnadoluJet směřovaly do 68 destinací v Turecku, v Evropě a na Blízkém východě.

Štítky